Jak wygląda proces przyjmowania płatności kartą w Simapce?

Aby rozpocząć pracę należy połączyć terminal z aplikacją Simapka.

Pierwszy krok jaki powinieneś wykonać to podłączenie terminala do sieci WIFI. Tego jak to zrobić, dowiesz się z poniższej prezentacji:

UWAGA: Aby ułatwić konfigurację, nie ma potrzeby ręcznego odczytywania adresu IP terminala – wprowadziliśmy funkcję automatycznego wyszukiwania terminala (Przycisk w aplikacji Windows oraz Simapka na systemy Android i iOS), a aplikacja sama odczyta i uzupełni adres terminala.

Jeżeli korzystasz z Simapki na komputerze, zapoznaj się z naszą instrukcją, zamieszczoną poniżej:

Kiedy Twój terminal jest sparowany z aplikacją Simapka (oba urządzenia muszą być podłączone do tej samej sieci WIFI), z menu bocznego wybierz zakładkę „Płatności kartą”, a z niej wybierz opcję „Przyjmij płatność”:

Lub skorzystaj z paska skrótów znajdującego się na środku ekranu, wybierz:

Zostaniesz przeniesiony do ekranu przyjęcia płatności:

UWAGA: Jeżeli zobaczysz następującą informację:  sprawdź, czy Twój terminal jest poprawnie połączony z aplikacją.

Wprowadź kwotę transakcji oraz jej opis (pole opcjonalne, nieobowiązkowe). Jeżeli klient chciałby skorzystać z opcji wypłaty gotówki (cashback) – należy zaznaczyć checkbox „Usługa cashback”.

Kliknij dalej, aby przejść do przyjęcia płatności:

Na tym etapie, klient powinien zapłacić kartą na terminalu:

Następnie zobaczysz informację o statusie transakcji, poprzez komunikat na ekranie terminala oraz na ekranie Simapki – zielony komunikat oznacza poprawnie przyjętą płatność:

Dodatkowo, na życzenie klienta możesz wysłać potwierdzenie płatności w formie SMS. Aby to zrobić, kliknij w kafel „Wyślij potwierdzenie SMS”, gdzie następnie zostaniesz poproszony o wprowadzenie numeru telefonu klienta.

Kolejną metodą potwierdzenia jest wiadomość e-mail, wystarczy wybrać kafel „Wyślij potwierdzenie e-mail”, a następnie podać adres klienta, aby wysłać potwierdzenie.

Trzecia forma potwierdzenia za płatność, jaką oferuje Simapka to tradycyjny wydruk – kliknij w kafel „Wydrukuj potwierdzenie”.

Kliknij przycisk zakończ, aby zostać przeniesionym do panelu głównego.

Filmy instruktażowe:

Zachęcamy do obejrzenia filmików instruktażowych, prezentujących proces przyjmowania płatności kartą w Simapce.

Instrukcja dla Simapki w wersji na komputer:

Instrukcja dla Simapki w wersji Android:

Masz problemy techniczne? Coś jest niejasne? Napisz do nas na bok@simapka.pl lub zadzwoń na naszą infolinię pod numerem 22 462 66 66.